• Zostań uczniem SP Mokre!

          • Szkoła Podstawowa w Mokrem nieopodal Zamościa zaprasza do zapisów dzieci do oddziałów przedszkolnych dla 3-, 4-, 5- i 6-latków oraz do klasy pierwszej. W naszej szkole znajdzie się miejsce również dla starszych dzieci.

            Szkoła Podstawowa w Mokrem nieopodal Zamościa zaprasza do zapisów dzieci do oddziałów przedszkolnych dla 3-, 4-, 5- i 6-latków oraz do klasy pierwszej. W naszej szkole znajdzie się miejsce również dla starszych dzieci.

          • Tłusty Czwartek dla Afryki

          • Tłusty czwartek był w naszej szkole dniem akcji „PĄCZEK DLA AFRYKI”. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali pączki, faworki i obwarzanki wykonane przez rodziców oraz przekazane ze spółdzielni uczniowskiej „Dziupla”. Zebrane fundusze przeznaczone będą na opiekę i dożywianie dzieci z Afryki.

            Ogromne podziękowanie dla wolontariuszy, rodziców, spółdzielni uczniowskiej „Dziupla” i kupujących. (JKA)

          • BAL KARNAWAŁOWY

          •      W piątek 13 stycznia 2023 w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy. Uczniowie klas 1-8 wzięli udział w tym długo wyczekiwanym wydarzeniu. Oprócz dzikich tańców rada rodziców zorganizowala poczęstunek składający się z hot-dogów oraz ciast. Muzykę zagrywał nam DJ Alex. Dla klas 1-3 został zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie, a uczniowie klas 4-8 walczyli o tytuł króla i królowej balu. Każdy opuścił bal z paczuszką oraz masą niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy Radzie Rodziców pod przewodnictwem Pani Marioli Pitwały za ten niesamowity wieczór. (Aleksandra Bondyra kl.7)

            Fotorelacja na szkolnym profilu FB pod poniższym linkiem

          • SPADANIE

          • Dzięki kamerze zakupionej z programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy VII nakręcili film z doświadczeniami, który wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs - Festiwal Fizyki organizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

          • SUKCES ÓSMOKLASISTÓW SP MOKRE

          • 24-26 maja 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrem zmierzyli się z ogólnopolskimi egzaminami z języka polskiego, matematyki oraz nowożytnego języka obcego.

            Analiza wyników, w odniesieniu do średniej kraju, województwa, powiatu i gminy, potwierdziła bardzo dobry poziom przygotowania uczniów naszej szkoły do sprawdzianu na zakończenie drugiego etapu kształcenia. Średnia wyników szkoły przekroczyła wszystkie średnie z poszczególnych jednostek administracyjnych. Wyniki zarówno z języka polskiego jak i matematyki uplasowały naszą szkołę na 3 miejscu w rankingu 12 szkół gminnych, a 80% uzyskane z języka angielskiego to najwyższy wynik w Gminie Zamość i czwarty wynik spośród 60 szkół powiatu zamojskiego i m.Zamość). Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy kolejnych sukcesów w nowych szkołach.

            Poniższa tabela prezentuje zestawienie wyników egzaminu ósmoklasistów naszej szkoły z poszczególnych  przedmiotów egzaminacyjnych.(EA)

             

          • W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO

          • 2 czerwca nasi uczniowie z klasy 8 uczestniczyli w XIII Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Rojek, konferencję ewangelizacyjną wygłosił ks. Piotr Spyra a koncert wykonał ks. Radosław Łukasiewicz. Po Eucharystii miał miejsce poczęstunek oraz zwiedzanie sanktuarium i Tomaszowa. Dziękuję Wam młodzi za piękną postawę dzisiejszego dnia. (JK)

             

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Uczniowie z klas I-III obchodzili swoje święto na sportowo. Brali udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody. Na rekreacyjnym wyjściu na świeże powietrze nie mogło zabraknąć też uczniów z klas IV - VIII. Z okazji 1 czerwca uczniowie odebrali życzenia od nauczycieli i pokrzepili się rożkami lodowymi. Tylko poczucie obowiązku oraz deszcz który przeszedł nad Mokrem, skłoniły nas do wejścia do budynku i powrotu na lekcje.

          • NASI ZWYCIĘZCY

          • Dzisiaj w szkole podczas apelu pani dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z konkursów matematycznych i konkursu z języka polskiego.

            W międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: uczeń klasy 2 – Hubert Turos i uczennica klasy 6 – Lena Płoszaj.

            W konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie:

            - z języka polskiego tytuł finalisty uzyskała Anna Bondyra - uczennica pani Katarzyny Kozielewicz

            -z matematyki tytuł finalisty zdobyła uczennica klasy 8 – Agnieszka Turos.

            W konkursie matematycznym Cyfromaniak organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu i Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie tytuł laureata zdobyła Agnieszka Turos, a tytuł finalisty Anna Bondyra i Oliwier Kłembokowski.

            http://1lo.com.pl/.../Podsumowanie-Konkursu...

            Wszystkim uczestnikom konkursów życzymy sukcesów w kolejnych latach nauki.

            Małgorzata Turos

          • Pielgrzymka czwartoklasistów

          • 17 maja uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej w Mokrem i Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu wraz z rodzicami oraz opiekunami Jadwigą Kalinowską i ks. Leszkiem Boryło uczestniczyli w jednodniowej wycieczko-pielgrzymce do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

            Pielgrzymowali szlakiem Jana Pawła II poznając miejsca związane z osobą Ojca Świętego, jego życiorys oraz pogłębiając swoją wiedzę religijną. W Łagiewnikach uczestniczyli we Mszy Świętej w kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Poznawali historię życia i świętości siostry Faustyny oraz zwiedzali Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Kolejnym etapem było zwiedzanie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego i klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatnim punktem pielgrzymowania była Bazylika w Wadowicach i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie zgłębiali tam temat katechezy „Wadowice – tu wszystko się zaczęło”.

            Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili szczęśliwie do domu

          • Wycieczka do RPN do Zwierzyńca

          • Dnia 6 maja 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrem byli na wycieczce w Zwierzyńcu, w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzali wystawę stałą, mieli innowacyjne zajęcia poszerzające wiedzę o smakach, zapachach, obrazach przyrody oraz nietoperzach. Wędrowali szlakami parku. Kształtowali postawy proekologiczne i prozdrowotne.

            Niezależnie od miejsca w jakim żyjemy, pracujemy, uczymy się każdy człowiek jest w szczególny sposób odpowiedzialny za środowisko życia, która ma służyć osobowej godności człowieka i jego życiu. Każdy nasz aktywny udział na rzecz ochrony przyrody, każde świadome zarządzenie wspólnym bogactwem przyrodniczym wnosi ogromną wartość w miarę naszego człowieczeństwa, dla kolejnych pokoleń.

          • Dwa puchary dla SP Mokre

          • 29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Żdanowie odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Podzielony na dwie grupy wiekowe (dla uczniów klas IV-V i VI-VIII) turniej przebiegał w trzech etapach: 1) test indywidualny z przepisów ruchu drogowego; 2) drużynowe zmagania z udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej i 3) jazda rowerem po niezwykle wymagającym torze przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali: Ada Bondyra, Bartek Kozak, Oliwier Malinowski i Ola Socha
            z klasy V oraz Ola Bondyra, Ignacy Pitwała i Lena Płoszaj z klasy VI
            . W turnieju rywalizowały drużyny z 9 szkół gminnych, a umiejętności oceniali sędziowie, funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania. Po blisko 3 godzinach zmagań Oliwier Malinowski zajął I miejsce indywidualnie zdobywając Puchar Najlepszego Zawodnika a grupa I SP Mokre wywalczyła drużynowo 2 miejsce ustępując nieznacznie gospodarzom - drużynie SP Żdanów. W bardzo wyrównanej rywalizacji II grupy wiekowej (klas VI-VIII) nasz młody zespół szóstoklasistów uplasował się drużynowo na 7 miejscu.

            Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji udanego występu w turnieju!

          • STOP WOJNIE!

          • Zadanie wykonane

            #challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE

            Dziękujemy za nominację i przekazujemy naszą iskierkę dalej dla wszystkich chętnych.

            Zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

            CELEM tegorocznej akcji jest przekazanie iskierki POKOJU i PRZYJAŹNI dla dzieci i dorosłych z autyzmem pochodzących z Ukrainy oraz zbiórka pieniężna na sprzęt i inne artykuły medyczne niezbędne w czasie działań wojennych.

            Pozyskane środki finansowe w całości zostaną przeznaczone za pośrednictwem PARTNERA tegorocznej edycji Niebieskich Motyli – Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

            Jak przekazać taką iskierkę? To bardzo proste. Wystarczy:

            1. Ubrać się w barwy niebiesko-żółte i wykonać pracę plastyczną lub dowolną aktywność artystyczną według własnej inwencji twórczej. Barwami przewodnimi jest kolor niebieski i żółty. Ważne, aby na pracy plastycznej lub na filmie ujęte było przesłanie: NIEBIESKIE MOTYLE-UKRAINIE. STOP WOJNIE.

            2. Skopiować CAŁY tekst #challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE, wstawić zdjęcie lub film na Facebook i nominować kolejne 3 osoby (może to być również grupa klasowa lub instytucja) i powiadomić ich o tym.

            3. Dokonać wpłaty dowolnej kwoty na subkonto o nazwie „Pomoc dla Ukrainy”

            Numer konta 65 1240 2571 1111 0011 1284 7000 /Bank Pekao/.

            4. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

            P.S. Każdy kto nie został nominowany a chciałbym wziąć udział w naszym Challenge może przyłączyć się do niego samodzielnie z zachowaniem w/ w procedur.

            Zapraszamy do działania i życzymy powodzenia!

            UWAGI TECHNICZNE:

            Aby przekaz w Waszym poście mógł dotrzeć do jak największej liczby osób, ustawienia prywatności należy dać na PUBLICZNE (w przeciwnym razie będzie on widoczny tylko dla bardzo wąskiej grupy osób z grona Waszych znajomych, nie będzie widoczny dla nas Organizatorów i nie będziemy mogli go udostępniać i komentować)

            Przy kopiowaniu tekstu proszę zwrócić uwagę, aby przed Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu postawić znak @ (nazwa ma się podświetlić na niebiesko). Dzięki temu będziecie Państwo dla nas widoczni/.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Hasłem przewodnim Dnia Ziemi w 2022 roku jest ,,Zainwestuj w Naszą Planetę”. Celem dnia jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.
            To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie. Uczniowie szkoły Podstawowej w Mokrem podejmują działania wspierające naszą planetę. Brali udział w Konkursie Gminnym ,, Skarby przyrodnicze i kulturowe Gminy Zamość”. Anna Bondyra z klasy VIII zajęła I miejsce, Aleksandra Bondyra z klasy VI- III miejsce. Uczniowie klasy IV uczestniczyli w programie antynikotynowym ,,Bieg po zdrowie”. 22 kwietnia cała społeczność szkolna przebrała się na zielono, przygotowała gazetki klasowe, prezentacje multimedialne propagując tym postawy proekologiczne
            i prozdrowotne.

          • ,,Wiosna, wiosna- ach to ty!"

          • Wprawdzie astronomiczna wiosna rozpoczyna się w dniu równonocy wiosennej czyli 21 marca ale dopiero gdy  odczuwalna temperatura powietrza wzrasta, rośliny budzą się, wypuszczają liście i zakwitają wtedy sprawdzają się słowa piosenki Marka Grechuty:

            Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi

            Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni

            Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis

            Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty

            Wiosna wiosna wiosna ach to ty.

            Nie tylko przedszkolaki przywitały wiosenne słońce na placu zabaw ale i jaszczurki też postanowiły powygrzewać się na ciepłych kamieniach nieopodal huśtawek. (EA)

          • Katyń... ocalić od zapomnienia

          • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez rosyjskiego okupanta 82 lata temu w roku 1940.

            Aby upamiętnić ofiary  tej zbrodni w całej Polsce od roku 2007 sadzone są Dęby Pamięci z mottem: ,,Katyń... ocalić od zapomnienia". Program ten zyskał dużą popularność i w znaczący sposób przyczynił się do zachowania i przekazywania pamięci o znanych i nieznanych Obywatelach państwa polskiego, niemal 22 tysiącach osób – skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni.

            Przed szkołami w Polsce zasadzone zostały liczne dęby w myśl zasady  - JEDEN DĄB -  JEDNO NAZWISKO Z LISTY KATYŃSKIEJ a my uczniowie staniemy się w ten sposób ważnym ogniwem w łańcuchu pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

            Nasz dąb posadzony kilka lat temu poświęciliśmy pamięci podporucznika Stanisława Witeszczaka - żołnierza I Brygady Legionów, po odzyskaniu niepodległości pełnił funkcję kierownika szkoły powszechnej w Zamościu. Jako uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku został jeńcem Armii Czerwonej w obozie w Kozielsku, zamordowany i pochowany w Katyniu. (źródło: zamościopedia.pl) (EA)

             

          • SP Mokre w Warszawie

          • 12 kwietnia 2022 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 2-8
            z nauczycielami. Wyjechaliśmy autokarem o godz. 6.00. Podczas jazdy pan przewodnik opowiadał nam wiele ciekawostek i było bardzo zabawnie. Do stolicy dotarliśmy ok. godz. 10.00.

            Najpierw poszliśmy na Starówkę, po której oprowadziła nas pani Agnieszka. Pokazywała nam różne pomniki
            i zabytki, m. in. kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Jana Kilińskiego, Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Józefa Piłsudskiego i Mikołaja Kopernika, a także Syrenkę Warszawską. Oprócz tego widzieliśmy Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Barbakan. Obserwowaliśmy również zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie Starówki zakończyliśmy zjedzeniem pysznego obiadu w restauracji. Następnie udaliśmy się na piechotę do Centrum Nauki Kopernik, które było niewątpliwie największą atrakcją. Znajdowało się tam mnóstwo stanowisk do samodzielnych doświadczeń i obserwacji naukowych. Przykładowo mogliśmy usłyszeć muzykę wytworzoną przez sztuczną inteligencję, poeksperymentować z częstotliwością fal dźwiękowych, mieszać ze sobą kolory, przetestować naszą pamięć, zadawać pytania robotowi, przeprowadzać różne doświadczenia fizyczne, a nawet sprawdzić się w jeździe na wózku inwalidzkim! Można śmiało rzec, że uczyliśmy się poprzez zabawę. Atrakcji w CNK było tak wiele, że wymienianie ich wszystkich potrwałoby naprawdę długo.

            Po trzech godzinach zwiedzania wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną. Podróż minęła wszystkim przyjemnie i wesoło. Do Mokrego dotarliśmy przed 22.00. Wrażenia były niesamowite, a wyjazd zdecydowanie udany! Poniżej umieściliśmy zdjęcia z wycieczki.